Dieta w chorobach nowotworowych

ziomekszpital
Odpowiednie żywienie jest integralną częścią terapii nowotworowej, niezależnie od tego, czy jest to interwencja chirurgiczna, chemio- czy radioterapia. W każdym przypadku wpływa ono na poprawę wyników - mówi dr hab. n. med. Stanisław Kłęk z Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, ekspert kampanii "Rak. To się leczy!" CZYTAJ DALEJ!
More

Terapia Genowa!

genyvhl
Eksperymentalną terapię genową zastosowano do tej pory u ok. 120 chorych na białaczki i inne nowotwory krwi i układu krwiotwórczego. Byli to pacjenci, u których zawiodły inne formy leczenia. Wyniki okazały się zaskakująco dobre.Eksperymentalną terapię genową zastosowano do tej pory u ok. 120 chorych na białaczki i inne nowotwory krwi i układu krwiotwórczego. Byli to pacjenci, u których zawiodły inne formy leczenia. Wyniki okazały się zaskakująco dobre. CZYTAJ DALEJ!
More

Rodzicielstwo a VHL

dzieciak vhl
VHL versus RODZICIELSTWO Chciałabym podzielić się z Wami wiedzą na temat planowania rodziny z chorobą VHL, mając na uwadze, że prawdopodobieństwo przekazania tej choroby wynosi 50%, co w praktyce może oznaczać zarówno wszystkie nasze dzieci zdrowe, ale także i wszystkie chore.  50% to tylko cyfra, a rzeczywistość zależy w tym przypadku od „trafu”. Rozmawiając kiedyś w poczekalni u dr Krzystolika z pewną kobietą obciążoną chorobą VHL, która przez tę chorobę i złe leczenie u wcześniejszego profesora, prawie całkowicie straciła wzrok, chciałabym przytoczyć jedno jej zdanie, które zmotywowało mn...
More